تور مشهد

اخبار گردشگری مشهد - در حالی که مهم‌ترین دغدغه برخی مسئولان شهر مشهد برگزار نشدن کنسرت در این شهر است بیکاری و رکود، باعث شده بسیاری از پروژه‌های گردشگری و هتل سازی این شهر نیمه کاره رها شوند و آنهایی که مشغول فعالیت در این حوزه هستند دغدغه بازپرداخت وام‌های ساخت هتل را داشته باشند.

اگر چه مشهد شهری زیارتی است اما در طول تاریخ در کنار وجه مذهبی، برای بسیاری از مسافران جاذبه‌های توریستی و تاریخی هم داشته است. اما مدتی است  اقتصاد و گردشگری این شهر تحت تاثیر مسائل حاشیه‌ای قرار گرفته است.  از جمله این که  برخی از مسئولان این شهر فقط بر روی جاذبه زیارتی مشهد تاکید دارند و با هرگونه جاذبه توریستی که به مذاق آنها خوش نیاید، مخالفت می کنند تا جایی که اعلام کرده‌اند "هر که  وضع موجود را نمی پسندد باید از شهر برود." تور مشهد

 مطابق با عرف شهرهای ایران، مغازه‌ها و واحدهای تجاری  که در مهم‌ترین بخش شهرها قرار دارند، همواره جزو گرانترین واحدهای تجاری هستند. این عرف در مشهد، شامل مغازه‌های اطراف حرم امام رضا (ع) است.

ثابت ماندن اجاره ها
خیابان‌های طبرسی، امام رضا، نواب صفوی و شیرازی به حرم ختم می شوند. به هر میزان که واحدهای تجاری و خدماتی به حرم نزدیک‌تر باشند، قیمت اجاره آنها نیز گران‌تر است.

 درحالی که هر سال شاهد افزایش قیمت در تمامی حوزه ها هستیم اما در شهر مشهد نزدیک به سه سال است که اجاره بهای واحدهای تجاری نزدیک حرم افزایش محسوسی نداشته و حتی برخی مغازه‌ها در خیابان خسروی رو به روی باب الجواد، کرکره خود را پایین کشیده اند. امری که بیان‌گر گسترش رکود در این شهر است.

هزینه های بالای اقامتی
یکی از مغازه داران نزدیک حرم مهم‌ترین علت رکود در چند سال اخیر را بالا رفتن هزینه‌های اقامت در مشهد بیان می کند.

وی معتقد است: مهم‌ترین هزینه زائران، هزینه اقامت است که هر چقدر بالاتر برود زائر مجبور است از سایر هزینه‌های خود کم کند.

احسان کاظمی تاکید می کند: اکنون قیمت هتل‌ها در این شهر از 50 هزار تومان تا یک میلیون پانصد هزار تومان متغیر است و خانه‌های مسکونی نیز از 100 هزار تومان به بالا به زائرین اجاره داده می‌شود. همین عامل سبب شده که مدت اقامت زائرین در مشهد به حداقل برسد.

او کاهش ورود مسافران خارجی به خصوص شیعیان مقیم حاشیه خلیح فارس را در بیشتر شدن رکود کاملا تاثیرگذار می داند، چرا که حجم قابل توجهی از نقدینگی شهر مشهد ناشی از هزینه‌هایی بود که زائرین خارجی متقبل می‌شدند.

سهامداران چندین هتل در مشهد با تائید ضمنی این اظهارات، عدم انگیزه مردم برای خرج کردن و کاهش قدرت اقتصادی را از دیگر عوامل دخیل در رکود می دانند.

سهم بالای زائران خارجی از گردشگری مشهد
مقیمیان که در حوزه خدمات مصرفی هتل‌ها فعال است، در این رابطه می گوید: قطع رابطه با عربستان سعودی ضربه زیادی به گردشگری این شهر وارد کرد. زائران عربستانی علاوه بر هزینه‌های زیادی که در شهر انجام می‌دادند همواره به دنبال بهترین کیفیت بودند.

 بر همین اساس بود که یکی از تجار سعودی چهار هتل لوکس را به صورت سالیانه اجاره کرد. اما اکنون با بحرانی شدن روابط ایران و عربستان و جریمه‌های نقدی که دولت عربستان برای سفر به ایران وضع کرده است و تبعیت دولت‌های کویت و بحرین از این موضوع، سبب شده که رکود شدت پیدا کند.

او در مورد قیمت هتل‌ها در شهر مشهد اظهار داشت: علی رغم صحبتهایی که مطرح شده قیمت هتل‌های سه ستاره و چهار ستاره در این شهر 20 تا 30 درصد پایین‌تر از شهرهایی همچون اصفهان ،شیراز و تهران است.

وی در مورد کاهش فعالیت صنف خود می گوید: با توجه به افزایش قیمت‌ آب، برق و دستمزد، هتل‌ها سعی در صرفه جویی دارند.  علاوه بر آن کاهش زائر نیز سبب شده که تعداد افرادی که در این مراکز اقامتی کار می کنند به شدت کاهش پیدا کند و بسیاری از هتل‌ها مجبور به تعدیل نیرو شدند. به طور کلی نسبت به دو سال گذشته ما شاهد کاهش 50 درصدی فعالیت‌های خدماتی هتل‌ها بودیم.

تخفیف 50 درصدی هتل ها به خاطر رکود
رئیس اتحادیه هتل داران مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره با کاهش زائرین می‌گوید: علاوه بر کاهش زائرین، مدت اقامت و قدرت خرید نیز کاهش شدیدی داشته و همین مسئله باعث رکود در تمامی حوزه‌های تجاری و اقتصادی استان شده است.

قانعی تصریح کرد: در مشهد قیمت هتل‌ها 30 درصد از سایر شهرهای کشور ارزان‌تر است و اکنون نیز که فصل مسافرت است باز هم برخی از مراکز اقامتی ما تا 50 درصد تخفیف به مشتریان دادند تا بلکه بتوانند با جذب مسافر، هزینه‌های خود را پوشش دهند.

اجاره 10 هتل لوکس توسط بحرین و عربستان
وی با اشاره به مسافران خارجی گفت: تا قبل از خراب شدن رابطه ما با کشورهای حوزه خلیج فارس، شهر مشهد سالانه پذیرای بیش از یک و نیم میلیون مسافر عربی بود. به طوری که تاجران بحرینی و سعودی بیش از 10 هتل 4 و 5 ستاره را به صورت سالیانه اجاره کرده بودند.

از طرف دیگر مدت اقامت این مسافران همگی بیش از یک هفته بود و همین امر سبب گردش بالای نقدینگی در شهر می‌شد. حمله به کنسولگری عربستان در مشهد و سفارت این کشور در تهران سبب شد که به فعالیت گردشگری و اقتصادی در مشهد شوک وارد شود.

کاهش 80 درصدی زائران خارجی و 20 درصدی داخلی
قانعی ادامه داد: علاوه بر کاهش 80 درصدی زائران خارجی در این مدت ما شاهد کاهش 20 درصدی زائران ایرانی بوده‌ایم که همین امر سبب شده اشتغال در این شهر به میزان 50 درصد کاهش پیدا کند.

هتل‌هایی که نیمه‌تمام رها شده‌اند
بنا بر این گزارش، در حالی که مهم‌ترین دغدغه برخی مسئولان شهر مشهد برگزار نشدن کنسرت در این شهر است بیکاری و رکود، باعث شده بسیاری از پروژه‌های گردشگری و هتل سازی در این شهر نیمه کاره رها شوند و آنهایی که مشغول به فعالیت در این حوزه هستند دغدغه بازپرداخت وام‌های ساخت هتل را داشته باشند.

آرامستان ارامنه مشهد يكي از گورستانهاي قديمي مشهد به شمار مي آيد . اين گورستان كه در خيابان حرعاملي ، ابتداي تقاطع شهید کریمی واقع شده است ٬ قدمتي بالغ بر صد سال دارد . لازم به ذکر است که اگرچه این گورستان در حال حاضر به نوعی در وسط شهر و در یکی از محلات پرجمعیت شهر قرار گرفته است اما در گذشته دور این منطقه دور از شهر بوده است اما به تدریج و با گسترش جغرافیایی شهر نه تنها در داخل شهر قرار گرفته بلکه نزدیک به هسته مرکز شهر نیز می باشد.

گورستان ارامنه

وسعت این گورستان نیز در گذشته بسیار بیشتر از اندازه فعلی آن بوده است . به شهادت برخی از اهالی قدیمی محله عامل در سالهای اخیر و در راستای انجام برخی اقدامات عمرانی از سوی شهرداری بخش اعظم این گورستان تخریب شده است به گونه ای که زمین محل احداث ساختمان شهرداری منطقه ۲ مشهد در ضلع شمالی گورستان و نیز اراضی واقع در ضلع شرقی آن که در حال حاضر در آنها ساختمان مرکز مخابرات مطهری مشهد و قسمتی از ابتدای بلوار شهیدکریمی در آن ساخته شده جزء گورستان بوده است.

قديمي ترين سنگ مزار موجود در گورستان ارامنه مشهد متعلق به كشيش پرسبيتيرين ٬ لوييس اسلستين آمريكايي مي باشد كه در سال ۱۹۱۸ ميلادي در مشهد درگذشت و در اين محل دفن شد.

اين هم كليساي مسيحيان واقع در محل آرامستان كه بنابر اظهارات اهالي قديم محل قدمتي در حدود ۷۰ سال دارد .

متاسفانه اخيرا شهرداري منطقه ۲ مشهد به منظور تملك بخش ديگري از زمين گورستان ارامنه بدون توجه به ارزش تاريخي و فرهنگي اين مجموعه منحصر به فرد در مشهد ٬ اقدام به تخريب برخي از قبرهاي اين گورستان نموده است .

جالب اينكه همين شهرداري محترم در اقدامي فرهنگي و انسان دوستانه (بخوانيد ناپسند) با مهيا نمودن محلي خارج از محوطه مورد طمع شان و انتقال سنگ قبرهاي تخريب شده به آن سعي در حفظ ظاهر اين گورستان قدیمی و دارای ارزش تاریخی دارد .

اخبار گردشگری - یک فروند هواپیمای ام دی 83 متعلق به هواپیمایی زاگرس امشب هنگام فرود از باند فرودگاه مشهد خارج شد که خوشبختانه این سانحه تلفات جانی نداشت. تور مشهد

خروج هواپیمای مسافربری از باند فرودگاه مشهد

یک فروند هواپیمای مسافربری امشب از باند فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد خارج شد.

براساس این گزارش، این هواپیمای ام دی 83 متعلق به هواپیمایی زاگرس بوده است که دچار آسیب جدی شده و بال هواپیما نیز شکسته است.

سانحه خروج هواپیما از باند در فرودگاه مشهد تلفات جانی نداشت

مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد ضمن تائید خروج یک فروند هواپیما از باند فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهدمقدس گفت: خروج این هواپیما از باند خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.

جزئیات تکمیلی از خروج هواپیمای مسافربری از باند فرودگاه مشهد

محمد باقر قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی نیز در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: پرواز اصفهان - مشهد شرکت هواپیمایی زاگرس کمتر از یک ساعت قبل، هنگام فرود آمدن در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد از باند خارج و چرخ هواپیما دچار آسیب شد.

وی افزود: تمامی 154 مسافر و خدمه این پرواز در سلامت کامل به سر می برند، مسافران در دقایق اولیه از هواپیما خارج و به ترمینال پروازهای داخلی منتقل شدند.

حادثه فرودگاه مشهد

آسیب دیدگی بال و چرخ هواپیما/بررسی سانحه از سوی کارشناسان هواپیمایی کشوری

قاسم زاده تصریح کرد: علت بروز این سانحه توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری بررسی می شود، شنیده ها حاکی از آن است که بال و چرخ هواپیما دچار آسیب جدی شده است.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروازهای خروجی انجام و پروازهای ورودی به فرودگاه به دلیل بارش برف و کاهش دید انجام نمی شود.

انتقال 7 مصدوم سانحه هوایی مشهد به مراکز درمانی

قاسم زاده همچنین در ارتباط با مصدومان سانحه اظهار داشت: تعدادی از مسافران به دلیل ضرب خوردگی و کوفتگی دچار صدمه شده بودند.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی افزود: این 7 مصدوم به اورژانس فرودگاه و تعدادی نیز به مراکز درمانی منتقل شدند البته آسیب دیدگی این افراد جدی نبوده است.

اخبار گردشگری مشهد - دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌رضوی از کاهش 30 درصدی قیمت بلیت‌های مشهد به نجف خبر داد و گفت: در روزهای اخیر بیش از 200 بلیت تقلبی به زائران اربعین فروخته شده است. تور مشهد

مجید فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با تأکید بر اینکه زائران اربعین به منظور تهیه بلیت مسافرتی خود فقط به مراکز فروش بلیت مجاز مراجعه کنند، اظهار کرد: آنچه مسلم بوده در چنین زمان‌هایی، فعالیت مراکز غیرمجاز فروش بلیت به ویژه در فضای مجازی و دلالی‌گری‌ها افزایش پیدا می‌کند.

اخبار مشهد

وی افزود: توصیه ما به زائران اربعین این بوده که حتماً بلیت خود را از مراکز مجازی تهیه کنند که نشان اطمینان انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی را داشته باشند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌رضوی با بیان اینکه در روزهای اخیر مشکلات فراوانی از حیث فروش بلیت‌های تقلبی در مشهد به‌وجود آمده است، یادآور شد: در روزهای اخیر بیش از ۲۰۰ بلیت تقلبی به زائران اربعین فروخته شده که یا پس از پرداخت پول، بلیتی دریافت نکرده‌ یا بلیت‌های تقلبی از مراکز غیرمجاز و دلال‌ها دریافت کرده‌اند.

فرقانی عنوان کرد: تأکید ما بر این بوده که هرگز افراد به مراکز زیرپله‌ای برای خرید بلیت مراجعه نکنند و هرگز بلیت سفر اربعین خود را از طریق سایت‌ها و مراکز فروش بلیت اینترنتی تهیه نکنند.

وی با بیان اینکه اکیپ‌های بازرسی و نظارت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی به طور ویژه در این ایام اقدام به نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی می‌کنند، گفت: خوشبختانه در اربعین امسال نه تنها افزایش قیمتی در بلیت‌های سفر به نجف و کربلا نداشته‌ایم، بلکه کاهش ۳۰ درصدی را نیز شاهد هستیم.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌رضوی گفت: سال گذشته بلیت‌های سفر به عراق در ایام اربعین حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که امسال بنا بر مصوبه سازمان هواپیمایی کشور نرخ قیمت بلیت‌ها یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

محمود جوانمرد در حاشیه برنامه سفره‌های همدلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموعه چالیدره «ترن کوهستان» راه اندازی می‌شود که گردشگران را از پایین به بالای کوهستان می‌رساند.

اخبار مشهد

وی افزود: دستگاه تله‌کابین، تله CH از ایتالیا خریداری شده است که تنها تله آبی و خاکی در کشور به شمار می‌رود و مساحت 230 متر را بدون پایه از روی آب رد می‌کند. تور مشهد

جوانمرد عنوان کرد: چالیدره تنها برج 3 منظوره در دنیاست که با 50 نفر مسافر روی ارتفاع 40 متری می‌ایستد؛ توقف می‌کند و سپس می‌چرخد؛ یعنی حرکت بالا و پایین چرخش در ارتفاع 43 متری و بانجی جامپینگ را همزمان دارد.

وی ادامه داد: این برج تفریحی دارای استاندارد است و در شرق کشور برای اولین بار اجرایی شده است و اکنون در مرحله دکوراسیون داخلی است و تا عید فطر به بهره برداری می‌رسد.

صفحه1 از2

آژانس مسیر سبز

تور مشهد

02191006898

 

خیابان فاطمی - روبروی سازمان آب - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 8

 

تور مشهد | رزرو تور مشهد | تور مشهد ارزان | هتل های مشهد | قیمت تور مشهد